پنج شنبه , مهر ۲۵ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / اخبار / بیمه تکمیلی انفرادی چقدر هزینه دارد؟

بیمه تکمیلی انفرادی چقدر هزینه دارد؟

در بیمه تکمیلی انفرادی با انتخاب پوشش‌های متفاوت مبلغ حق بیمه هر پوشش تعیین می‌گردد و برای به دست آمدن هزینه و قیمت بیمه درمان کافیست که جمع حق بیمه هر پوشش محاسبه گردد، که البته تمامی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه درمان انفرادی برای سهولت بیمه گذار هزینه بیمه درمان را از ابتدا با پوشش‌هایی که شامل می‌شود محاسبه و اعلام می‌نمایند. در نظر داشته باشیم که فرانشیز و دوره انتظار در قیمت و هزینه بیمه درمان تاثیرگذار است.

همچنین بیمه درمان تکمیلی با توجه به سن افرادیکه تحت پوشش قرار می‌گیرند هزینه متفاوتی نیز دارد. حق بیمه درمان انفرادی بسته به شرکت بیمه، به صورت سالیانه و نهایتا در چند قسط قابل تسویه می‌باشد.

فرانشیز: معمولا بیمه درمان تکمیلی انفرادی و گروهی شامل فرانشیز می‌باشد بطور مثال وقتی هزینه بستری بیمارستان ۴ میلیون تومان شده و فرانشیز بیمارستانی ۱۰ درصد است، شرکت بیمه مبلغ ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت نموده و مبلغ ۱۰۰ هزار تومان فرانشیز از خسارت پرداختی کسر می‌گردد.

دوره انتظار: دوره انتظار زمانیست که تعهدات بیمه درمان شروع نشده و اگر در مواردیکه شامل دوره انتظار هست خسارتی در بیمه درمان داشته باشید خارج از تعهد بیمه‌گر است و خسارت پرداخت نمی‌گردد. بارداری و برخی از جراحی ها از جمله مواردی است که شامل دوره انتظار است. مدت دوره انتظار در هر کدام و بسته به تعهدات شرکت بیمه متفاوت است مثلا برای زایمان دوره انتظار معمولا ۶ ماه به بالا می‌باشد.

وضعیت سلامت در هنگام درخواست امکان دریافت تخفیف؟

قبل از عضویت در بیمه تکمیلی انفرادی برخی از شرکت‌ها برای عضویت افراد شرط چکاپ گذاشته‌اند. اما برخی دیگر به گرفتن نامه وضعیت سلامت بسنده می‌کنند. اما در مجموع وضعیت سلامت فقط در بیمه شدن یا رد شدن افراد مهم است و ربطی به دریافت تخفیف یا هزینه بیمه‌نامه ندارد.

امکان بیمه کردن سایر اعضا خانواده


در بیمه تکمیلی انفرادی فرد بیمه شده به همراه خانواده خود می‌توانند تحت پوشش بیمه درمان قرار گیرند. در نظر داشته باشید که طرح درمان انفرادی خانواده در تمام شرکت‌ها ارائه نمی‌شود و تنها شرکت‌های بیمه معدودی در این زمینه فعالیت می‌کنند. در زمان تحت پوشش بیمه درمان در آمدن نیاز هست که افراد برگه سلامتی پر نمایند یا بسته به شرکت مورد نظر بیمه چکاپ قبل از عضویت انجام شود.

هشتگ بیمه با بررسی ها متعدد و طی تلاش های صورت گرفته، توانسته  همه این موارد از قبیل پر کردن فرم، مشاهده اطلاعات و تایید پزشک را به صورت آنلاین تبدیل کرده  و دیگر افراد فقط با ورود به اپلیکیشن ما میتوانند تمام نیاز بیمه درمان سلامت انفرادی خود را تامین کرده و در زمان و هزینه خود صرفه جویی نمایند.

دقت داشته باشید که بیمه سلامت انفرادی لازمه هر فرد در جامعه های بشری میباشد تا از هزینه های اضافی جلوگیری کرده و پشتوانه مناسبی برای درمان هر فرد باشد.

این مطالب را نیز ببینید!

وظیفه بیمه در مقابل هزینه های پیوند اعضا

پیوند عضو در ایران با حداقل هزینه / محدودیت مالی برای تولید دو واکسن وزیر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *