پنج شنبه , آذر ۲۱ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / اخبار / مؤثرترین کانال بازاریابی برای نمایندگان فروش در جهان چیست؟

مؤثرترین کانال بازاریابی برای نمایندگان فروش در جهان چیست؟

مؤثرترین کانال بازاریابی برای نمایندگان فروش در جهان چیست ؟ / مشتریان بیمه ارجاعی ، بازگشتی و سرنخی

به گزارش هشتگ بیمه، بیمه داری نوین در گزارشی مبسوط به راز بازاریابی در بیمه و پیامدهای فقدان رفاه در شبکه فروش پرداخته که در ذیل می آید:

نحوه جذب و حفظ بیمه‌گزاران، پرسشی است که به صورت منظم نمایندگی‌های موفق بیمه از خود می‌پرسند. عوامل بسیاری همچون پوشش‌دهی بهتر، نرخ رقابت و خدمات مناسب به مشتری، یک نمایندگی را نسبت به دیگری متمایز می‌کند.

با این همه، یک چیز هست که اغلب فعالان صنعت بیمه درباره‌اش توافق دارند و آن برقراری روابط مستحکم با بیمه‌گزاران و ارائۀ ارزش به آنهاست. از این‌رو، بسیار مهم است که نمایندگی‌ها در مجرا یا کانال‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که در این رابطه به آنان یاری می‌رساند.

نمایندگی‌های بیمه در تلاش برای رشدِ کسب و کارشان به هر اقدامی دست زده‌اند؛ از تبلیغات سنتی گرفته تا روش‌های دیجیتالی مانند تبلیغات ایمیلی و تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی. اما مؤثرترین روش چیست؟ برای پاسخ به این پرسش، به سراغ منابع رفته‌ایم. این گزارش بر مبنای پرسش‌هایی تهیه شده است که چگونگی یافتن بیمه‌گزاران جدید را از ۲۴۰ نمایندگی بیمه جویا شده است و آنچه در پی می‌آید حاصل چنان پیمایشی است.

دربارۀ اصطلاحات این گزارش لازم به توضیح است که مشتری «ارجاعی» آن نوع از مشتری است که قدم به داخل مغازه یا شرکت می‌گذارد؛ اما لزوماً خرید نمی‌کند. مشتری «بازگشتی» آن نوع از مشتری است که به دلیل رضایت، محصول را دوباره خریداری می‌کند. «سرنخ» آن نوع مشتری است که به محصول علاقه نشان داده است و از این پس بازاریاب باید همۀ تلاشش را به خرج دهد تا وی را به مشتریِ بالفعل تبدیل کند.

ارجاعی‌ها از نظر نمایندگی‌های بیمه ارزشمندترین منبع برای کسب مشتریان جدید هستند؛ با این همه، اغلب نمایندگی‌ها سرمایه‌گذاری فعالانه‌ای در بازاریابی برای ارجاعی‌ها ندارند تا بتوانند به آن طریق دربارۀ خدمات خود با بازاریابی «دهان به دهان» اطلاع‌رسانی گسترده کنند.

تداعی و شبکه‌سازی حرفه‌ای، و رسانه‌های اجتماعی (فیس‌بوک، لینکدین و توئیتر) به عنوان دیگر منابع مؤثر کسب مشتریان جدید، بعد از ارجاعی‌ها در رتبه‌های بعد قرار دارند. استفادۀ درست از این کانال‌ها سبب می‌شود تا نمایندگی‌های بیمه در ذهن شبکۀ مشتریان‌شان باقی بمانند و بیمه‌گزارانِ راضی دوباره به شرکت مراجعه کنند.

اما مشکل این است که اتخاذ یک راهبرد بازاریابی آنلاین و مؤثر، نیازمند زمان و کار کارشناسی است. بسیاری از پاسخ‌دهندگان در این پیمایش اظهار کردند که بزرگ‌ترین چالش برای آنها این است که دانش کارشناسی در زمینۀ بازاریابی ندارند و تردید دارند که فعالیت‌های بازاریابی خود را در کدام نقطه متمرکز کنند. سرانجام، نکتۀ جالب اینکه نمایندگی‌های بیمه ارتباط با سرنخ‌های جدید را جزو بالاترین اولویت‌های خود ذکر کردند؛ اما چنین فعالیتی را هم گران می‌دانستند و هم معتقد بودند که کسب مشتری جدید از این طریق احتمال کمتری دارد!

به گفتۀ نمایندگی‌های بیمه، ایمیل مؤثرترین کانال بازاریابی است و فیس‌بوک و لینکدین در رتبه‌های بعدی قرار دارند./ تبلیغات فیس‌بوک (Facebook ads) راهی ارزان و مؤثر برای گسترش مخاطب، بیشتر دیده شدن پست‌ها و افزایش مشارکت در محتوای پست‌هاست.

این مطالب را نیز ببینید!

فروش بیمه نامه های خرد

فروش بیمه نامه های خرد در جامعه

به نقل از ریسک نیوز، علیرضا یزدان‌دوست در ششمین همایش بورس، بانک و بیمه در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *