پنج شنبه , مهر ۲۵ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / اخبار / چرا و چگونگی شفاف سازی در بیمه کارگری

چرا و چگونگی شفاف سازی در بیمه کارگری

با توجه به وضعیت اشتغال در کشور و آمار بالای بیکاری، باعث شده که این روزها اگر جوانی موفق به یافتن شغلی هم بشود به‌دلیل نبودن امنیت شغلی از بسیاری مشکلات چشم‌پوشی می‌کند. این چشم‌پوشی موجب برخی سودجویی‌ها از سوی کارفرما شده است، طوری که شاید شما هم یکی از افرادی باشید که حق و حقوق مربوط به کار خود را نگرفته باشید. اما این عدم پیگیری ها باعث میشود که کارفرمایان از بیمه افراد چشم پوشی کرده  و هیچ بیمه ای را به کارجو اعلام نکنند.به علت یک سری از هزینه ها، بسیاری از کارفرما ها از پرداخت بیمه به کارگر و کارمندان خود اجتناب میکنند.

از همین رو بسیاری از شرکت‌های خصوصی بعد از استخدام نیرو در شرکتشان، قرارداد کتبی با فرد نمی‌بندند و شرایط استفاده از بیمه را به افراد نمیگویند و تنها شرایط کاری و میزان حقوق پرداختی را به‌صورت شفاهی تعیین می‌کنند یا اگر قراردادی بین استخدام کننده و استخدام شونده به‌صورت کتبی بسته شود، یک‌طرفه بوده و نزد کارفرما باقی می‌ماند!

در واقع نیروی کار با علم بر اینکه حق و حقوقش پایمال می‌شود اما به‌خاطر دریافت درآمدی هرچند اندک سکوت می‌کند تا از کار بیکار نشود. بروز قراردادهایی مانند سفیدامضا، مخدوش، یک‌طرفه، مبهم و مشابه آن ناشی از چشم‌پوشی‌های نیروی کار بر مشکلات است.

کنار قراردادهای نوظهور در بازار کار در بسیاری از موارد شاهد هستیم که نیروی کار پس از اشتغال بدون داشتن بیمه مشغول به فعالیت می‌شود در حالی که طبق ماده ۱۴۸  قانون کار (کارفرمایان کارگاه‌های مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تأمین اجتماعی، نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند)، اما مشاهده می‌کنیم که تعداد زیادی از کارگران پس از آنکه چندین ماه بابت بیمه نشدن از سوی کارفرما معطل هستند، به‌سمت بیمه‌پردازی اختیاری رجوع می‌کنند، همچنین کارگرانی هستند که بعد از تعدیل از یک واحد تولیدی، یا کارگاهی که بیمه بوده‌اند، در کارگاه جدید بیمه نیستند و می‌خواهند به بیمه‌پردازی اختیاری ادامه دهند.

با توجه به مشکلات قید شده در بالا، ضرورت آشنایی و شفاف سازی در زمینه بیمه کارگری هر چه بیشتر نمایان میگردد، لذا در ادامه به شرایط بیمه کارگری میپردازیم.

شرایط سنی و سابقه کار لازم برای درخواســت ادامه بیمه‌پردازی اختیاری

برای متقاضیان بیمه اختیاری زیر ۵۰ ســال زن و مرد کــه حداقــل ۳۰ روز ســابقه پرداخت حق بیمــه قبلی نزد سازمان تأمین اجتماعی داشته یا دارای کارت پایان خدمت نظام وظیفه انجام‌شــده نه معافیت و… باشند حتی با نداشــتن ۳۰ روز ســابقه قبلی امکان درخواست شروع یا ادامه بیمه‌پردازی به‌طور اختیاری فراهم است.

همچنین افراد بالای ۵۰ ســال به‌شرطی می‌توانند تقاضای بیمه اختیاری کنند که معادل مازاد ۵۰ سال سن خود، سابقه فردی قبلی در تأمین اجتماعی داشـته باشــند.

متقاضیانی که حداقل ۱۰سـال سابقه قبلی داشته باشند، با هر سنی می‌توانند بیمه اختیاری شوند. در ضمن چنانچه فردی قبلاً یک بار طبق مقررات، بیمه اختیاری شده و مدتی حق بیمه پرداخت کرده باشد به هر میزان ولی بیمه‌پردازی اختیاری وی به هر دلیل متوقف شـده باشد تا سه مرتبه دیگر بدون نیاز به احراز شرایط سن و سابقه، با هر سنی می‌تواند بیمه اختیاری شود.

همچنین هر نوع سابقه پرداخت حق بیمه که به‌لحاظ بازنشستگی معتبر باشد به‌جز سابقه پرداخت حق بیمه با نرخ جزئی و نیز تمامی ســوابق منتقله از سایر صندوق‌ها به تأمین اجتماعی پس از پرداخت مابه‌التفاوت مربوطه، در احراز شرایط سن و سابقه مقرر به‌منظور انعقاد قرارداد بیمه اختیاری ملاک عمل است.

از همین رو طبق قانون کار، کارفرمایان باید از روز اول شروع به کار، نسبت به بیمه کردن کارگران واحد خود اقدام کنند، اما به دلایلی همچون پرداخت حقوق کم و همچنین پرداخت نکردن سنوات و عیدی کارگران خود را بیمه نمی‌کنند. طبق ماده ۳۹ قانون تامین اجتماعی، کارفرما موظف است تا پایان آخرین روز ماه بعد حق بیمه و اسامی بیمه شدگانش را به سازمان تامین اجتماعی ارائه دهد و در غیر این صورت جریمه می شود.

همچنین بر اساس بند الف ماده ۴ قانون تامین اجتماعی، کلیه افرادی که به هر عنوان در مقابل دریافت مزد یا حقوق کار می کنند، مشمول قانون تامین اجتماعی هستند.

در ماده ۱۴۸ قانون کار نیز کارفرمایان کارگاه های مشمول این قانون مکلف شده اند که بر اساس قانون تامین اجتماعی، نسبت به بیمه کردن کارگران واحد خود اقدام کنند.

بنابر این کلیه کارگاه ها و مشاغلی که تحت پوشش قانون کار قرار دارند، مشمول قانون تامین اجتماعی نیز می شوند. طبق ماده یک قانون کار، کلیه کارفرمایان، کارگران، کارگاه ها و موسسات تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی تحت پوشش قانون کار قرار گرفته اند.

 

چطور می توان بیمه از دست رفته خود را جبران کرد؟

طبق قوانین رسمی سازمان بیمه تامین اجتماعی، فرد بیمه شده از دو طریق می تواند پیگیر سوابق بیمه ای خود باشد. از طریق مراجعه به اداره کار حوزه جغرافیایی محل اشتغال و بر اساس ماده ۱۴۸ قانون کار و سپس از طریق مراجعه به واحد نامنویسی و حسابهای انفرادی شعبه تامین اجتماعی محل اشتغال و تکمیل فرم سابقه بیمه، فرد می تواند سوابق بیمه ای خود را پیگیری کند.

البته ارائه مدارک مستند از قبیل قرارداد و فیش حقوقی و مادرک واریز به حساب، به سازمان بیمه تامین اجتماعی ضروری است، چرا که یکی از نمایندگان سازمان تامین اجتماعی در هیئت تشخیص حضور خواهد یافت و صحت و سقم خواسته وی را بررسی خواهد کرد.

 

آیا راهی هست که کارفرما سوابقی از بیمه کارگران خود را که پرداخت نکرده، احیا کند؟

به استناد ماده ۱۴۸ قانون کار، کارفرما مکلف به بیمه نمودن کارگر از روز اول شروع به کار است و در صورتیکه کارفرما استنکاف نموده باشد، فرد بیمه نشده می بایستی با مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل مربوطه و ثبت دادخواست مبنی به الزام کارفرما به پرداخت حق بیمه اقدام نماید.

با توجه به وضعیت بیکاری و عدم بیمه تعداد کثیری از کارگران، اطلاع و شفاف سازی در زمینه بیمه این افراد وظیفه هر ارگانی است که در زمینه بیمه و اشتغال مشغول به کار میباشند.

لذا ما نیز بر آن شدیم تا بتوانیم هرچه بهتر شفاف سازی و اطلاع رسانی که جزو سیاست های اولیه هشتگ بیمه می باشد را اجزایی نماییم تا سهم کوچکی در بهبود اوضاع اقتصادی داشته باشیم.

این مطالب را نیز ببینید!

وظیفه بیمه در مقابل هزینه های پیوند اعضا

پیوند عضو در ایران با حداقل هزینه / محدودیت مالی برای تولید دو واکسن وزیر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *